Współczesny komplet dresowy, to nie tylko strój sportowy

Moda zmienia się na naszych oczach. Zacierają się poszczególne style, a elementy, które były dla nich charakterystyczne uzupełniają zupełnie inny typ stylizacji. Jednym ze sposobów ubierania się, który bardzo się zmienił, jest styl sportowy. Dawniej ubiór sportowy kojarzył się tylko ze spodniami i bluzą z kapturem. Dziś komplet dresowy został znacznie rozbudowany i poszerzony o nowe elementy.

Dres w dzisiejszej modzie stał się niezwykle kobiecym ubiorem. Świetnym przykładem są dresy welurowe. Odpowiednio zestawione, na przykład z botkami na wysokim obcasie, stanowią świetny strój na zakupy lub spotkanie z przyjaciółkami, a nawet niezobowiązującą randkę. Komplet dresowy zyskuje coraz większe powodzenie wśród kobiet ze względu na wygodę i swobodę, jaką daje noszenie go.

Wielki wybór wzorów i form

Dresy damskie z weluru, jak i inne dresowe ubrania powstają w coraz większej ilości wzorów. Projektanci chętnie tworzą z dresu na przykład sukienki damskie xxl. Dostępne są sukienki zarówno mini, jak i maxi. Niektóre z nich są bardziej opinające i podkreślają figurę, a inne są luźniejsze i pozwalają ukryć różne mankamenty.

Powstaje również coraz więcej rodzajów dresowych spodni. Oprócz klasycznych dresów, popularnych od lat, można spotkać dresy bardziej opinające bądź też joggery, które są zwężane w kostkach. Każdy jest w stanie dopasować komplet dresowy do swojej figury.

Jaki materiał wybrać?

Warto zwrócić uwagę z jakiego materiału powstał jest komplet dresowy, zanim go zakupimy. Najlepszym wyborem są takie dresy, które zawierają jak największą ilość włókien naturalnych w materiale, z którego są wykonane. Ideałem są bawełniane dresy damskie bez domieszki sztucznych włókien. Takie ubranie będzie nie tylko bardzo trwałe, ale też będzie izolować dobrze ciepło.

Innym dobrym wyborem jest zakup welurowego kompletu dresowego. Welur jest niezwykle trwałym i ciepłym materiałem, który dodatkowo świetnie się prezentuje i jest w tym sezonie bardzo modny.